Acest site este cofinanţat din Fondul Social European prin "Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013”

Cine nu beneficiază de stimulentul financiar lunar acordat angajatorilor care încadrează elevi şi studenţi pe perioada vacanţei?

a)  Angajatorii care incadreaza in munca elevi si studenti anterior datei de incepere a vacantei stabilite potrivit legii, pentru elevii si studentii respectivi;
b)  Angajatorii care au beneficiat, pentru elevii si studentii respectivi, de stimulentul financiar prevazut la art. 1 din lege pentru o perioada de 60 de zile lucratoare in cursul anului calendaristic.